המעשה הטיפולי – תכנית תלת שנתית בירושלים ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית

“המעשה הטיפולי” – לימודים מתקדמים בדגש קליני

2019-2022

2018-2021

2016-2019

 

מרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית בישראל מציע תכנית לימודים תלת שנתית למטפלים מנוסים. בתכנית זו דגש ייחודי על המעשה הטיפולי והאופן בו התיאוריות הפסיכואנליטיות המגוונות באות לידי ביטוי בהיבטים שונים של הפרקטיקה הטיפולית.

התכנית מוכרת על ידי האגוד הישראלי לפסיכותרפיה ועל ידי הפ”י 

הלימודים יתקיימו בירושלים, במכון הפסיכואנליטי, ברח’ ד’ישראלי 13 בימי ד’ בין השעות 18:00 ל- 21:30. כל מורי ומדריכי התכנית הינם אנליטיקאים וחברים בחברה הפסיכואנליטית, או מתמחים בכירים לקראת סיום הכשרתם כפסיכואנליטיקאים.

קהל היעד

פסיכולוגים קליניים  שסיימו קורס בסיסי בפסיכותרפיה או שעובדים מעל עשר שנים בתחום מתום לימודיהם והיו  לפחות שלוש שנים בהדרכה פסיכודינמית.

פסיכיאטרים שסיימו קורס בסיסי בפסיכותרפיה או שעובדים מעל עשר שנים בתחום והיו לפחות שלוש שנים בהדרכה פסיכודינמית.

עובדים סוציאלים קליניים: בעלי תואר שני קליני שעובדים מעל עשר שנים בתחום מתום התואר השני ושסיימו קורס בסיסי בפסיכותרפיה והיו לפחות שלוש שנים בהדרכה פסיכודינמית.

מטפלים באומנות: בעלי תואר שני, שעובדים מעל עשר שנים בתחום ושסיימו קורס בסיסי בפסיכותרפיה והיו לפחות שלוש שנים בהדרכה פסיכודינמית.

פסיכולוגים רפואיים, שיקומיים, חינוכיים, התפתחותיים: שסיימו קורס בסיסי בפסיכותרפיה ושעובדים מעל עשר שנים בתחום מאז סיום התואר השני והיו לפחות שלוש שנים בהדרכה פסיכודינמית.

כולם מצופים להיות:
– בעלי לפחות 10 שנות ניסיון בפסיכותרפיה.
– בעלי היקף עבודה נוכחי של לפחות 8 שעות טיפול אינדיבידואלי בשבוע במבוגרים או בילדים.
– לפחות שנתיים בטיפול אישי באוריינטציה פסיכודינמית בעבר או בהווה.

למועמדים העומדים בדרישות יערכו ראיונות קבלה אישיים.

 מסגרת הלימודים

א. מבנה הלימודים: כל יום לימודים מורכב משיעור ומסמינר קליני ויימשך מ 18:00-21:30.

בין הסמסטרים ובסוף השנה ייערכו סדנאות במגוון נושאים כמפורט בהמשך. הסדנאות יתקיימו  בימי רביעי בין השעות 17.00-21.30

ב. הדרכה אישית:  במהלך הלימודים על כל משתתף להיות בהדרכה אישית שבועית אצל מדריך המוכר ע”י התכנית. המדריכים המוכרים הם פסיכואנליטיקאים, חברי החברה הפסיכואנליטית. רשימת המדריכים, המציעים הדרכה בתעריף מוזל עבור תלמידי התכנית, תימסר למשתתפים בתחילת השנה. על ההדרכה להימשך לאורך כל שנות הלימודים בתכנית.

ג. עבודה טיפולית: במהלך הלימודים על כל משתתף לעסוק בפסיכותרפיה ארוכת טווח באוריינטציה פסיכואנליטית, בהיקף של 8 שעות לפחות במגזר הציבורי או בקליניקה פרטית.

ד. פגישות עם מרכזי התכנית: במהלך השנה יתקיימו מפגשים קבוצתיים עם מרכזות התכנית, שילוו את תהליך הלימודים. המרכזות יקיימו גם פגישות אישיות  עם תלמידים לפי הצורך.

הרשמה

תנאי תשלום וביטול

תכנית הלימודים 2019-2022

תכנית הלימודים 2018-2021

תכנית  הלימודים 2016-1019

דילוג לתוכן