פרוהוף, טליה

נולדה  ב1961, בביירות לבנון

עלתה לארץ מבלגיה ב1979

נפטרה בהרצליה ב 8 לספטמבר 2022

טליה נולדה בלבנון. מייד לאחר לידתה הוריה עברו לאנטוורפן בבלגיה, שם גדלה ולמדה עד שעלתה לארץ. היא למדה פסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ולאחר מכן התמחתה כפסיכולוגית קלינית.

טליה התחתנה עם פרדי פרוהוף ונולדו להם שלושה ילדים, אורי, אייל ובן.

את הכשרתה כאנליטיקאית התחילה טליה ב – 1998. במקביל ללימודים היא הייתה פעילה מאוד בוועד המנהל של הארגון הבינלאומי של המתמחים .

לצד שנים של עבודה טיפולית מסורה, הוראה והדרכה, הייתה טליה פסיכואנליטיקאית מנחה נפלאה ומוערכת לילדים ומבוגרים.

היא הייתה חברת הועד המנהל ושותפה להקמת עמותת ״לכל נפש״, ובמשך קרוב ל 15 שנה הייתה הלב הפועם, הבית המארח והרוח החיה של העמותה ושל הפרויקט. בזכותה, עשרות רבות של ילדים, מתבגרים ומבוגרים, זכו לקבל טיפול פסיכואנליטי ולהיחלץ מהמצוקה הנפשית שבה הם היו לכודים. עד ימיה האחרונים, גם כשכוחותיה הלכו והידלדלו, טליה לא הפסיקה לפעול כדי להבטיח ולבסס את עתידה והמשך פעילותה הטיפולית של העמותה, וכהרגלה עשתה זאת במסירות רבה.

טליה הייתה מיוזמות פורום הילדים בחברה הפסיכואנליטית, ואף ארחה אותו בביתה שנים רבות. פורום זה היה חלק מהעשייה שלה  למען  הקמת התוכנית להכשרה לילדים ונוער במכון שגם אותה קידמה. הייתה לה תשוקה בלתי פוסקת ללמוד ולהתפתח מבחינה אישית ומקצועית ולחלוק את הידע שלה עם עמיתים ושותפים לדרך.

אהבת הפסיכואנליזה הנחתה את עבודתה מדי יום. כל מטופל היה ייחודי עבורה והיא גייסה  מחשבה פסיכואנליטית עמוקה יחד עם רגישות רבה כדי לעזור למטופליה לנוע לכיוון של תקווה, לגלות את הפוטנציאל שלהם, לפתח הבנה על עצמם ולשפר את חייהם.

טליה הייתה אמא ,סבתא וחברה מסורה אוהבת וחמה. הנוכחות המרגיעה, האופטימיות, נתינה אינסופית ותמיכה בכל מצב אפשרו לה ולסביבתה להתמודד עם הקשיים ולהאמין בטוב שיש בחיים.

כשחלתה בסרטן הפסיקה טליה בהדרגה לעבוד והשקיעה את כל כולה בבריאות הפיזית והנפשית שלה. היא הפכה להיות מורה לצ’י קונג ובנדיבותה פתחה והציעה אימונים אונליין לקולגות ולמכרים. טליה נלחמה במחלה באומץ אינסופי וסרבה לתת לכאב להגדיר את חייה .עד החודשים אחרונים היא  הייתה קשובה לסביבתה והפיצה את האור שלה היכן שרק אפשר.

טליה הייתה חברה אוהבת לרבים מאיתנו, ונוכחותה מאירת הפנים, מרחיבת הלב והנפש, חקוקה עמוק בתוכנו.

יהי זכרה ברוך ומנוחתה עדן.