מחשבות אנליטיות על הילד/ה וההורים

מחשבות על העבודה והקשר עם ההורים שילדם בטיפול פסיכואנליטי

יום עיון שיתקיים בבית החברה הפסיכואנליטית בישראל, קרליבך 23 תל-אביב

התאריך המקורי נדחה (ימי קורונה). בהמשך יפורסם התאריך החדש.

 

08:00-08:30 – התכנסות

08:30-08:50 – ברכות ודברי פתיחה – רותי ויינברג – רכזת מסלול הילדים

08:50-09:10 – הקדמה –  דורה פלדפוגל  –  הפסיכואנליזה של הילד והוריו, מחשבות מתוך ההכשרה הפסיכואנליטית.

09:10-10:00 – לילי בר און – מבט אנליטי  על העבודה עם הילד, הוריו והלא מודע ביניהם.  הרצאה ודיון.

הצגת 4 אנליזות בילדים

הצגת ארבע אנליזות בילדים ( ילדה צעירה לשני אבות, ילדה צעירה עם קשיים התפתחותיים, ילד לאם יחידנית ונערה מתבגרת) המתמודדות עם העבודה הפסיכואנליטית עם הילד  ועם ההורים ועם השפעות הגומלין בין הלא-מודע ההורי לזה הילדי.

10:00-10:30 – הלית סגיב – “אל תהרסי לנו את הסיפור” – עבודה עם זוג אבות לילדה צעירה באנליזה

10:30-11:15 – הפסקה

11:15-11:45- יהודית נייגט – מטריקס של פירוקים וחיבורים – אנליזה של ילדה בת 3

11:45-12:15-  שי קולין – כל כך טוב שאי אפשר לסבול – אנליזה של ילד בן 6

12:15-12:45- ענת עזריה כהן גדילה בצל המאבק בין חיים ומוות –  אנליזה של נערה.

12:45-13:30 – יהושע (שוקי) דורבן ומרגנית עופר שיחה  על המקרים הקליניים ודיון עם הקהל.

 

לינק הרשמה לחברים ומתמחים
לינק הרשמה לאורחים בעלות של 180 ₪ (לסטודנטים 150 )

 

המרצים

 

לילי בר און – פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה של ילדים ומבוגרים בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מלמדת ומדריכה בבית ספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת בר-אילן וב’הלפבא’. עובדת בקליניקה פרטית בתל-אביב.

יהושע (שוקי) דורבן – פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי מנחה של ילדים ומבוגרים בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מרכז התוכנית לחשיבה התפתחותית פסיכואנליטית תלת שנתית  על עבודה עם ילדים ונוער במרכז הלימודים של החברה פסיכואנליטית בישראל (התוכנית תפתח באוקטובר 2020). מלמד במסלול הקלייניאני בתכנית לפסיכותרפיה, ביה״ס לרפואה אוניברסיטת תל-אביב ובחו״ל. עובד בקליניקה פרטית בתל-אביב.

יהודית נייגט – עו”ס קלינית מתמחה במסלול המשולב מבוגרים וילדים במכון של החברה הפסיכואנליטית בישראל. מדריכה בבתי הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת בר- אילן, במרכז ויניקוט ובמרכז לבריאות הנפש בלוד. עובדת בקליניקה פרטית בנס ציונה ובתל-אביב.

הלית סגיב – פסיכולוגית קלינית, בוגרת מרכז אנה פרויד בפסיכותרפיה ופסיכואנליזה של ילדים בלונדון. מתמחה במסלול המשולב מבוגרים וילדים במכון של החברה הפסיכואנליטית בישראל. עובדת בקליניקה פרטית בתל-אביב.

מרגנית עופר – פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה של ילדים ומבוגרים בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מרכזת התוכנית לחשיבה התפתחותית פסיכואנליטית תלת שנתית  על עבודה עם ילדים ונוער, במרכז הלימודים של החברה פסיכואנליטית בישראל (התוכנית תפתח באוקטובר 2020). מדריכה ב ‘ה.ל.פ.ב.א’.  עובדת בקליניקה פרטית בגבעתיים.

ענת עזריה-כהן –  פסיכולוגית קלינית, מתמחה במסלול המשולב מבוגרים וילדים במכון של החברה הפסיכואנליטית בישראל. מורה ומדריכה בבי”ס לפסיכותרפיה “זרמים” של אונ’ חיפה במסלול הילדים, וכן מרכזת ומדריכה בתוכנית בסיס בפסיכותרפיה לפסיכיאטרים מהמגזר הציבורי . עובדת בקליניקה פרטית בחיפה.

דורה פלדפוגל – פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה של ילדים ומבוגרים בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מלמדת ומדריכה במסלול הקלייניאני בתכנית לפסיכותרפיה, ביה״ס לרפואה אוני׳ תל-אביב, וב’הלפבא’.   עובדת בקליניקה פרטית

שי קולין – פסיכולוג קליני, מתמחה במסלול המשולב לילדים ומבוגרים במכון של החברה הפסיכואנליטית בישראל. עובד בקליניקה פרטית בכפר סבא.