יסודות הפסיכואנליזה הקלאסית במבט עכשווי 2019-20

יסודות הפסיכואנליזה הקלאסית במבט עכשווי

שנת הלימודים 2019-2020

‘יסודות הפסיכואנליזה הקלאסית במבט עכשווי’ היא אחת מתכניות הלימודים החד-שנתיות המתמשכות שמציע מרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית.

התכנית  מציעה זו השנה השישית הזדמנות נדירה ללמוד את יסודות החשיבה של הפסיכואנליזה הקלאסית מפסיכואנליטיקאים מבין הבכירים והמנוסים בחברה הפסיכואנליטית בישראל.

מטרת התכנית: הנחלת היסודות, הידע, החשיבה והמעשה הקליני, בגישות הפסיכואנליטיות הקלאסיות. יושם דגש על הקשר בין למידה תיאורטית וחשיבה קלינית, כולל פיתוחיהן כיום.

מבנה הלימודים: התכנית היא מודולארית וכוללת קורסים שנתיים באופן רציף ומתמשך סביב נושאים שונים, בכל שנה נושא אחד שבו יתמקדו מספר סמינרים. כל שנה תהווה יחידה עצמאית ובו זמנית יתקיים רצף וקשר בין הנושאים שיועברו במהלך השנים.

התחומים השונים יוארו בכל סמסטר על ידי מספר מרצים, אנליטיקאים מנחים בחברה הפסיכואנליטית בישראל, שילמדו יחידות ממוקדות בנות שלושה שעורים.

בשיעור האחרון בכל סמסטר יתקיים פאנל עיבוד – דיון בהשתתפות המורים שלימדו במהלכו. מוקד הדיון יהיה חומר קליני שיוצג על ידי אחד התלמידים, כמצע לעיבוד הרעיונות שנלמדו, על הדומה והשונה שביניהם.

 

נושא הלימודים בשנת הלימודים תש”פ (2019-2020): “אשמה, תשוקה ועונג”    

מהי נוירוזה? מהי תשוקה? כיצד ומתי נחוות אשמה? יחסינו עם עונג, התפתחות האני העליון, התמודדות עם איסורים ועם אובייקטים אידיאלים ורודפניים, וההשלכות של אלה על התהליך הטיפולי.

פרטי התכנית יפורסמו בהמשך.

 

הלימודים יתקיימו בבית החברה הפסיכואנליטית בתל אביב, בימי רביעי בשעות 17:30-19:30, ומיועדים למטפלים בעלי היכרות בסיסית עם עולם הטיפול הנפשי הדינמי.

אוכלוסיית היעד :

התכנית מיועדת למטפלים המעוניינים להכיר ולהעמיק בעולם הפסיכואנליזה הקלאסית, בעלי היכרות בסיסית אישית, תיאורטית וקלינית עם העולם הנפשי הדינאמי.

הקריטריונים:

פסיכולוגים קליניים (M.A)

עובדים סוציאליים קליניים (M.A)

פסיכיאטרים.

מטפלים באמנויות (M.A)  – בוגרי בתי ספר מוכרים לפסיכותרפיה;

בעלי מקצועות טיפוליים אחרים בעלי תואר שני ועם ניסיון קליני של לפחות שנתיים בטיפולים  באוריינטציה פסיכודינמית מוזמנים אף הם להצטרף לתכנית ולהגיש את מועמדותם.

שכר לימוד
3000 ש”ח לשנה, בשלושה תשלומים.
מספר המשתתפים מוגבל. תינתן עדיפות למועמדים מתאימים אשר יירשמו לשנה כולה.
במקרים מיוחדים נשקול השתתפות באחד הסמסטרים בלבד, בעלות של 2000 ש”ח.

סדרי הרשמה:
התכנית לשנה״ל הבאה תפורסם בהמשך.

מסמכים הנדרשים להרשמה:
א. טופס הרשמה.
ב. צילומי תעודות המעידות על ההשכלה הפורמלית.
ג. דמי רישום בסך  300 ₪ לפקודת החברה הפסיכואנליטית  (למתקבלים, דמי הרישום מהווים חלק משכר הלימוד).

את כל המסמכים יש לשלוח למזכירות החברה במייל: ips@psychoanalysis.org.il

רכזות התכנית:
גב’ גליה פלג-עשבי – 054-9985668

גב’ גילה גינזבורג – 050-5799937

מר מיכאל סידי  לוי – 0525514126